REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nowa fabryka dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim na ostatniej prostejartykuł
Pokaż artykuł
Nowa fabryka dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim na ostatniej prostej
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, realizuje ostatni etap zakładu produkcyj...
firma
Pokaż firmę
Heat not Lost Sp. z o.o.
Gliwice, Górnych Wałów 7
Polska Grupa Biogazowa rozpoczyna budowę kolejnej biogazowni artykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Biogazowa rozpoczyna budowę kolejnej biogazowni
Polska Grupa Biogazowa, należąca do TotalEnergies rusza z budową swojej dwudziestej drugiej biogazowni w Polsce, która powstanie w Długoszynie w województwie lubuskim. Biogazownia Długoszyn wykorzystywać będzie najnowsze technologie, aby rocznie móc produkować 8,3 GWh energii elektrycznej i 8 GWh ciepła, co pozwoli na zasilenie 3 tysięcy polskich gospodarstw domowych.
Międzynarodowa grupa energetyczna Virya Energy inwestuje na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Międzynarodowa grupa energetyczna Virya Energy inwestuje na Dolnym Śląsku
• Farma PV Żabice, zlokalizowana w gminie Chocianów (woj. dolnośląskie), to kolejny projekt w polskim portfolio spółki Virya Energy
Wojskowa Akademia Medyczna wraca do Łodzi. 400 mln zł od rządu na odbudowę uczelniartykuł
Pokaż artykuł
Wojskowa Akademia Medyczna wraca do Łodzi. 400 mln zł od rządu na odbudowę uczelni
Rząd przyjął 14 kwietnia projekt ustawy o reaktywacji Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, która ma wznowić działalność już 1 lipca. To odpowiedź na dramatyczne braki kadrowe w wojskowej służbie zdrowia, sięgające – jak podkreślono w uzasadnieniu – nawet 40–60 proc. w zależności od specjalizacji.
Przejezdność bez warstwy ścieralnej, wbrew opinii IBDiM?artykuł
Pokaż artykuł
Przejezdność bez warstwy ścieralnej, wbrew opinii IBDiM?
W czasie dzisiejszego (29 marca) posiedzenia sejmowej komisji ds. infrastruktury posłowie dyskutowal...
[Polska] Program MdM – duch minionej epokiartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Program MdM – duch minionej epoki
W 2013 roku rząd przyjął ustawę o pomocy państwa przy kupowaniu pierwszego mieszkania, tzw. program...
W Polsce powstanie najnowocześniejsza fabryka rowerów w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie najnowocześniejsza fabryka rowerów w Europie
W Polsce, w województwie podkarpackim powstanie najnowocześniejsza fabryka rowerów w Europie. Polska firma ROMET chce zostać jednym z najbardziej znaczących producentów na europejskim rynku rowerowym. Dzięki otrzymanemu właśnie olbrzymiemu dofinansowaniu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) w wysokości 100 mln zł zmodernizuje swoją fabrykę w Podgrodziu niedaleko Dębicy.
Może ruszać budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S16 pod Olsztynemartykuł
Pokaż artykuł
Może ruszać budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S16 pod Olsztynem
Wojewoda Warmińsko-Mazurski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla rozbudowy jednego z dwóch odcinków obecnej DK16 Olsztyn Wschód - Biskupiec. Oznacza to, że wykonawca wejdzie na plac budowy i rozpocznie prace budowlane.
Co dalej z jedynym działającym polskim reaktorem jądrowym MARIA?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z jedynym działającym polskim reaktorem jądrowym MARIA?
Co dalej z jedynym działającym polskim reaktorem jądrowym MARIA? Przypomnijmy, wiosną 2023 roku –pracownicy reaktora wysłali list do dyrektora Narodowego Centrum Badań Jądrowych oraz minister Klimatu i Środowiska, zwracający uwagę na zagrożenie zamknięciem MARII wobec niskiego poziomu płac oraz niewystarczającej do eksploatacji reaktora liczby pracowników. 27 października tego samego roku – reaktor powrócił do pracy po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pracami remontowymi i największą od 1974 modernizacją, niezbędną do uzyskania przedłużenia licencji w 2025 r.
Sukces grantów OZE – fotowoltaika na blokachartykuł
Pokaż artykuł
Sukces grantów OZE – fotowoltaika na blokach
Ponad 2 400 wniosków i 1 256 przyznanych grantów OZE dla wielorodzinnych budynków mieszkalnych – uruchomiony w lutym program cieszy się olbrzymim zainteresowaniem spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Dodatkowo dzięki instytucji prosumenta lokatorskiego nadwyżkę wyprodukowanej na blokach energii będzie można już wkrótce sprzedać, a uzyskane środki przeznaczyć m.in. na obniżenie kosztów użytkowania budynków.
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilności
Czołowe firmy z branży elektromobilności, nowych technologii i Legnicka Strefa tworzą Zachodni Klaster Elektromobilności. Nowe konsorcjum, Zachodni Klaster Elektromobilności, powołała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z 11 partnerami: strefami ekonomicznymi, organizacjami oraz najważniejszymi firmami z branży elektromobilności i nowych technologii: Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności, Ekoenergetyką Polska, Royal Bees Recycling, E-Mobility Work Hub, SEHON Innovative Lackieranlagen GmbH i Innovation AG. List intencyjny został właśnie podpisany w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
Ustawa deweloperska - kupującemu będzie łatwiejartykuł
Pokaż artykuł
Ustawa deweloperska - kupującemu będzie łatwiej
11 października prezydent Bronisław Komorowski podpisał tzw. ustawę deweloperską, która gwarantuje o...
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na niezależność energetycznąartykuł
Pokaż artykuł
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na niezależność energetyczną
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na niezależność energetyczną. Spółka rozpoczęła prace nad instalacją fotowoltaiczną w Barcinie. Inwestycja pozwoli zasilić lokalne przedsiębiorstwa oraz obiekty PSSE.
[Wrocław] Archicom wydaje własną gazetęartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Archicom wydaje własną gazetę
Nowiny Wrocławskie – to wydawnicza podróż w czasie informująca mieszkańców miasta o niesamowitych hi...
Energa podsumowała inwestycje CCGT w 2023 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Energa podsumowała inwestycje CCGT w 2023 roku
Energa z Grupy ORLEN podsumowała stan realizacji inwestycji dwóch nowoczesnych bloków energetycznych powstających w Grudziądzu i Ostrołęce. Zaawansowanie wspomnianych inwestycji – obejmujące prace projektowe, budowlane, a także zakupy i dostawy – na koniec grudnia 2023 r. wyniosło w przypadku CCGT Ostrołęka 59,5%, a CCGT Grudziądz – 64,1%.
Państwo dopłaci do budowy domuartykuł
Pokaż artykuł
Państwo dopłaci do budowy domu
Od 2013 roku budując energooszczędny dom będzie można dostać 40 tys. dopłaty z Narodowego Funduszu O...
Specustawa odrzańska przyjęta przez Radę Ministrówartykuł
Pokaż artykuł
Specustawa odrzańska przyjęta przez Radę Ministrów
17 maja 2023 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o rewitalizacji Odry, przedłożony przez Ministra Infrastruktury. Ustawa ma na celu wprowadzenie systemowych rozwiązań, które pozwolą na odbudowę zasobów przyrodniczych na Odrze i w jej dorzeczu, zapobieganie podobnym jak latem ubiegłego roku zdarzeniom w przyszłości, lepsze reagowanie na występujące zagrożenia, a także docelowe zmniejszanie presji na środowisko wodne.
Stokrotka otwiera duże centrum dystrybucyjne w Rzeszowieartykuł
Pokaż artykuł
Stokrotka otwiera duże centrum dystrybucyjne w Rzeszowie
W Rzeszowie otwarte zostało nowe centrum dystrybucyjne Stokrotki. Magazyn o wielkości przekraczającej 26 tys. mkw. powierzchni wspiera rozwój sieci w południowo-wschodniej części Polski. Zatrudnienie w nowym magazynie znalazło już prawie 150 osób, a planowane są kolejne rekrutacje.
Legnicka SSE podpisała porozumienie z Hyundai i USNC w zakresie przyszłej budowy modułowych reaktorów jądrowychartykuł
Pokaż artykuł
Legnicka SSE podpisała porozumienie z Hyundai i USNC w zakresie przyszłej budowy modułowych reaktorów jądrowych
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Hyundai Engineering i Ultra Safe Nuclear Corporation rozpoczynają współpracę związaną z technologią modułowych reaktorów jądrowych (MMR). Ma ona zapewnić bezpieczną i przyjazną dla środowiska technologię jądrową, umożliwiając rozwój przyszłych systemów energetycznych, a brak dostępnej energii to częsta bolączka inwestorów. Porozumienie o współpracy podpisano w środę, 8 lutego w Centrum Konferencyjnym LSSE. To kolejny krok legnickiej spółki we współpracy i promocji firm z branży związanej z nowymi technologiami, energii przyszłości oraz elektromobilności, szczególnie w kwestii rozwiązań nisko-, zeroemisyjnych oraz odnawialnych źródeł energii.
REKLAMA